אודות קופת הצדקה

Untitled-7

קופת הצדקה הספרדית הוקמה על ידי גדולי ישראל, מרנן ורבנן, ראשי ישיבות, רבנים, מקובלים וחכמים. זאת, בהוראת מרן שר התורה חכם שלום הכהן ראש ישיבת פורת יוסף, ונשיא מועצת החכמים, רבן של כל בני הגולה ויוצאי עדות המזרח.

ארץ ישראל מלאה בתורה ובתלמידי חכמים, היושבים ומתדפקים על דלתות היראה והחוכמה כל ימי חייהם. זכינו ועטרת התורה שבה ובראש כל חוצות הורם קרנה של עטרת יהדות ספרד, בעשרות אלפי תלמידי חכמים הממיתים עצמם על חיי התורה, ובזכות הבל פיהם זוכים אנו, כל אחד ואחד, לכל השפע. בפני מרנן ורבנן, גדולי חכמי וצדיקי הדור, עולה הזעקה מידי יום ביומו, על הצרות המכאובים העוני והאביונות, שבבתי רבים מעמך בית ישראל המשוועים לעזרה פשוטה עבור צרכי השבת, בריאות, חגים, שמחות הצאצאים ועוד כהנה וכהנה – והצרה הקשה מכל, בעוד בארץ ישראל קמו והיו וכן ירבו קופות הצדקה לאחינו בני אשכנז, אך עבור אחינו ובנינו, בני עדות המזרח אין את הדלת להידפק עליה.

לכך, הורה מרן חכם שלום הכהן על הקמת הקופה. בכנס רבנים שהתקיים במעונו בירושלים עיר הקודש, התכנסו עשרות גדולי ישראל מכל רחבי הארץ, רבנים, דיינים, ראשי ישיבות, רבני קהילות, חכמים וצדיקים, לכנס היסטורי בהנחת אבן הפינה לקופת החסד הגדולה בעולם.

מטרות קופת הצדקה הספרדית:
כתובת ראשית לפניות עבור ציבור בני התורה הספרדים. הקופה לא מגבילה את תמיכותיה, ותסייע לכל פונה, אך מטרת העל בהקמת הקופה, היא מענה על החוסר המשווע, שנוצר ברבות השנים, כאשר כל קהילה השכילה להקים קופת צדקה מקומית או קהילתית, אך קופה אחת מרכזית המיועדת לציבור בני עדות המזרח, אין. את הקופה ינהלו רבנים תלמידי חכמים ומורי צדק, כולם בני עדות המזרח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp